Atuty folii grzewczych – ekologia, zdrowie, komfort, bezawaryjność i cena

Atuty folii grzewczych - ekologia, zdrowie, komfort, bezawaryjność i cena

Dom ogrzewany folią grzewczą to miejsce przyjazne dla alergików. Nie wysusza powietrza (jak przy systemach ogrzewania wodnego), nie powoduje ruchu powietrza (brak unoszenia kurzu, roztoczy). Ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie sufitowe lub ścienne nie wysusza dróg oddechowych oraz spojówek oczu.

Folia grzewcza jest ekologiczna, bezpieczna dla środowiska. Zmniejsza emisję CO2. Nie jest potrzebna kotłownia ani komin dymny. Użytkowanie folii grzewczej nie zatruwa powietrza w domu i w jego okolicy.

System jest całkowicie bezobsługowy – każde pomieszczeni posiada osobny termostat sterowany za pomocą WIFI. Nie potrzebuje corocznych przeglądów, jest bezawaryjny – układ zawiera niewiele elementów. System posiada 25-letnią gwarancję!

Kompleksowy koszt montażu systemu dla domu 120 m2 to 12-18 tys. zł.

Folia grzewcza – ekonomia, koszty

Folia grzewcza - ekonomia, koszty

W przypadku folii grzewczej sprawność systemu to ponad 99% – praktycznie cała energia dostarczana do foli grzewczej jest zamieniana na ciepło

​Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwami twardych folii. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów grzewczych, które prędzej czy później muszą być wymienione na nowe lub naprawiane. Wyłączając uszkodzenia mechaniczne, system grzewczy jest bezawaryjny z 25-letnią gwarancją.

Jak działa folia grzewcza?

Jak działa folia grzewcza?

Folia grzewcza to rewolucyjny produkt emitujący fale podczerwieni, służąca do ogrzewania budynków. Przy ogrzewaniu podczerwienią nie jest ogrzewane powietrze (jak przy grzejnikach), ale nagrzewane są przegrody budynku – czyli ściany, posadzka, sufit oraz przebywający w pomieszczeniu ludzie.

Jak działa fotowoltaika?

Jak działa fotowoltaika?

Panele fotowoltaiczne pochłaniają fotony (czyli elementarne cząstki światła) i przetwarzają je w prąd stały, który poprzez przewód prądu stałego przepływa do falownika. Z kolei falownik (inwerter) przetwarza ten prąd stały w prąd zmienny, z którego właśnie korzystamy w domu (230 V i 400 V).
Wytworzoną energię elektryczną zużywamy na bieżąco, a ta która nie zostaje zużyta – magazynowana jest w sieci, a później zużywana nocą lub zimą.

W swojej pracy korzystamy jedynie ze sprawdzonych technologii i nowoczesnych rozwiązań, które gwarantują jakość najwyższej klasy.

Czy fotowoltaika jest odporna na warunki atmosferyczne?

Tak. Panele zostały zaprojektowane by wytrzymywać burze, gradobicia, czy temperatury -30°C. Mają większą odporność na warunki atmosferyczne niż nowoczesne okna, czy drewniane budynki.

Fotowoltaika – oszczędność i niezależność

Realizacje

EKONOMIA

Zwrot inwestycji w około 5-8 lat.

OSZCZĘDNOŚĆ

Dzięki panelom fotowoltaicznym zaoszczędzisz nawet 100% rocznie na rachunkach za prąd, będąc przy tym samowystarczalny.

Realna rentowność instalacji fotowoltaicznej wynosi 14-17% rocznie.

NIEZALEŻNOŚĆ

Żywotność paneli fotowoltaicznych wyprodukowanych w latach 2000-2010 szacowana jest na minimum 25 lat. Długość gwarancji na produkt i gwarancji na uzysk stale rośnie, zatem spodziewana żywotność paneli fotowoltaicznych również wzrasta. Istnieją więc podstawy uważać, że dobrej jakości panele producentów mogą operować nawet 40 lat.

Najstarszy panel fotowoltaiczny na świecie ma 60 lat i wciąż działa.