Atuty folii grzewczych – ekologia, zdrowie, komfort, bezawaryjność i cena

Atuty folii grzewczych - ekologia, zdrowie, komfort, bezawaryjność i cena

Dom ogrzewany folią grzewczą to miejsce przyjazne dla alergików. Nie wysusza powietrza (jak przy systemach ogrzewania wodnego), nie powoduje ruchu powietrza (brak unoszenia kurzu, roztoczy). Ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie sufitowe lub ścienne nie wysusza dróg oddechowych oraz spojówek oczu.

Folia grzewcza jest ekologiczna, bezpieczna dla środowiska. Zmniejsza emisję CO2. Nie jest potrzebna kotłownia ani komin dymny. Użytkowanie folii grzewczej nie zatruwa powietrza w domu i w jego okolicy.

System jest całkowicie bezobsługowy – każde pomieszczeni posiada osobny termostat sterowany za pomocą WIFI. Nie potrzebuje corocznych przeglądów, jest bezawaryjny – układ zawiera niewiele elementów. System posiada 25-letnią gwarancję!

Kompleksowy koszt montażu systemu dla domu 120 m2 to 12-18 tys. zł.

Folia grzewcza – ekonomia, koszty

Folia grzewcza - ekonomia, koszty

W przypadku folii grzewczej sprawność systemu to ponad 99% – praktycznie cała energia dostarczana do foli grzewczej jest zamieniana na ciepło

​Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwami twardych folii. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów grzewczych, które prędzej czy później muszą być wymienione na nowe lub naprawiane. Wyłączając uszkodzenia mechaniczne, system grzewczy jest bezawaryjny z 25-letnią gwarancją.

Jak działa folia grzewcza?

Jak działa folia grzewcza?

Folia grzewcza to rewolucyjny produkt emitujący fale podczerwieni, służąca do ogrzewania budynków. Przy ogrzewaniu podczerwienią nie jest ogrzewane powietrze (jak przy grzejnikach), ale nagrzewane są przegrody budynku – czyli ściany, posadzka, sufit oraz przebywający w pomieszczeniu ludzie.