Jak działa fotowoltaika?

Jak działa fotowoltaika?

Panele fotowoltaiczne pochłaniają fotony (czyli elementarne cząstki światła) i przetwarzają je w prąd stały, który poprzez przewód prądu stałego przepływa do falownika. Z kolei falownik (inwerter) przetwarza ten prąd stały w prąd zmienny, z którego właśnie korzystamy w domu (230 V i 400 V).
Wytworzoną energię elektryczną zużywamy na bieżąco, a ta która nie zostaje zużyta – magazynowana jest w sieci, a później zużywana nocą lub zimą.

W swojej pracy korzystamy jedynie ze sprawdzonych technologii i nowoczesnych rozwiązań, które gwarantują jakość najwyższej klasy.

Czy fotowoltaika jest odporna na warunki atmosferyczne?

Tak. Panele zostały zaprojektowane by wytrzymywać burze, gradobicia, czy temperatury -30°C. Mają większą odporność na warunki atmosferyczne niż nowoczesne okna, czy drewniane budynki.

Fotowoltaika – oszczędność i niezależność

Realizacje

EKONOMIA

Zwrot inwestycji w około 5-8 lat.

OSZCZĘDNOŚĆ

Dzięki panelom fotowoltaicznym zaoszczędzisz nawet 100% rocznie na rachunkach za prąd, będąc przy tym samowystarczalny.

Realna rentowność instalacji fotowoltaicznej wynosi 14-17% rocznie.

NIEZALEŻNOŚĆ

Żywotność paneli fotowoltaicznych wyprodukowanych w latach 2000-2010 szacowana jest na minimum 25 lat. Długość gwarancji na produkt i gwarancji na uzysk stale rośnie, zatem spodziewana żywotność paneli fotowoltaicznych również wzrasta. Istnieją więc podstawy uważać, że dobrej jakości panele producentów mogą operować nawet 40 lat.

Najstarszy panel fotowoltaiczny na świecie ma 60 lat i wciąż działa.